piątek, 27 lutego 2015

Stardoll Cafe - Sporty Ekstremalne #3

Hej!
Ostatni post nie równa się z dzisiejszym. Mowa tu o:
Ostrich Racing

W niektórych krajach ludzie ścigają się na strusiach. Sport nazywany jest właśnie Ostrich Racing. 
Praktyka ta jest powszechna w Afryce i stosunkowo rzadko w innych miejscach. Odbywa się to podobnie, jak u koni. Strusie mają siodła i ogłowia. Są jednak znacznie trudniejsze niż konie. 

Ostrich Racing jest również częścią kultury Republiki Południowej Afryki. W Stanach Zjednoczonych jest to atrakcją turystyczną. Stało się to wówczas najlepszą rozrywką na Florydzie.

W Stanach Zjednoczonych, Chandler, Arizona organizowany jest coroczny festiwal ,,Ostrich Festival". Zawiera on właśnie Ostrich Racing. Ma ono miejsce również w Nevadzie, jak i w stanie Minnesota. 

Dlaczego według mnie jest to ekstremalny sport? Hm... Nie wyobrażam sobie dosiadać dzikiego strusia i jeszcze na nim ,,galopować". Co dalej? Może jeszcze ujeżdżenie? Albo strusiowe WKKW?
Mimo wszystko podziwiam ludzi, którzy chociaż próbują.

A co wy myślicie?
Za wszelkie błędy przepraszam, musiałam sama 
z angielskiego tłumaczyć.6 komentarzy:

 1. Trochę żałuję, że tak długo brniesz w te sporty ekstremalne. Temat jest dla większości osób odległy i trudno się ciekawie tu wypowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężko trafić w gust każdego :) Niektórzy oburzyli się co do posta o tolerancji, więc wybieram lekkie tematy. Niestety, kiedy prosiłam o ,,co chcielibyście w następnym poście", nikt nic nie proponował, więc nie można mieć pretensji do mnie :)

   Usuń
 2. Haha no tego to nie wiedziałam XD

  OdpowiedzUsuń
 3. O tym również po raz pierwszy słyszę. Czego to ludzie nie wymyślą :)

  maja6229

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tym sporcie i oglądałam na YT kilka filmików z nim związanych. Jest prze zabawny! Fajna odmiana tradycyjnego jeździectwa. Bardzo przyjemnie się na to patrzy, buzia sama się uśmiecha :D

  PS.
  Jak dla mnie to bardzo fajny cykl sportów ekstremalnych. Wiele osób może przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego. ;)

  serenajovin

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałem o tym :D Dość ciekawy sport , prawie jak na koniach
  Domi_miaa

  OdpowiedzUsuń

Każdy, kto komentuje - nie żałuje, nagrodę komentatora miesiąca zdobywa!